REKLAMA
REKLAMA

Miasto i kupcy za rewitalizacją targowiska w Sosnowcu

Autor: dziennikzachodni.pl 21 października 2015 11:26

Targowisko przy ul. Szklarnianej w centrum Sosnowca nie przysparza miastu chluby. Za kilkanaście miesięcy targowisko ma jednak wyglądać inaczej. Kupcy i władze Sosnowca podpisali specjalne porozumienie w tej sprawie - informuje dziennikzachodni.pl.

REKLAMA

Zgodnie z zasadami podpisanego porozumienia miasto ma przygotować i przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu targowiska w rejonie ulic Szklarnianej i Dekerta, w której znajdą się też propozycje dotyczące rewitalizacji tego terenu. Porozumienie zakłada, że koncepcja zakładać będzie ujednolicenie wyglądu wszystkich obiektów znajdujących się w złym stanie technicznym i estetycznym. Każdy z kiosków ma zyskać jednakowe tynki i elewacje. Na całym targowisku pojawi się też nowa nawierzchnia, oświetlenie czy mała architektura.Na Szklarnianej rozmieszczona zostanie również zieleń.

Handlujący na targowisku kupcy w porozumieniu zobowiązali się do współdziałania z miastem podczas opracowywania koncepcji. Koszty jej opracowania poniesie miasto. Jeśli wszystko toczyć się będzie pomyślnie, przebudowa targowiska rozpocznie się w 2017 roku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA