REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Miasto Warszawa wypowie umowy najmu sklepom z dopalaczami

Autor: PAP 4 października 2010 14:49

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie zakazujące sprzedaży tzw. dopalaczy w wynajętych od miasta lokalach użytkowych. Daje ono możliwość natychmiastowego rozwiązania umowy z osobą prowadzącą taką działalność.

REKLAMA

Zarządzenie zostało podpisane w piątek, w poniedziałek jego treść pojawiła się w biuletynie informacji publicznej. Zmieniona treść zarządzenia dotyczącego zasad najmu miejskich lokali użytkowych brzmi: "W przypadku, gdy najemca prowadzi działalność handlową, w tym promocyjną i informacyjną, produktami powodującymi lub mogącymi powodować działanie podobne do substancji psychotropowych lub odurzających, w szczególności tzw. dopalaczami, nawet jeżeli produkty te nie są przeznaczone do spożycia, wynajmujący rozwiązuje niniejszą umowę w trybie natychmiastowym, bez zachowania terminów wypowiedzenia".

Prowadzona od soboty akcja GIS i policji przeciwko tym specyfikom objęła w Polsce 1000 punktów sprzedaży. Decyzji o natychmiastowym zamknięciu punktów sprzedaży dopalaczy policjanci i inspektorzy sanitarni nie wręczyli jeszcze właścicielom albo pracownikom ok. 200 podmiotów.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA
  • Max

    3,98

  • Śr

    3,03

  • Min

    2,47

» Produkty » Sklepy » Regiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15793

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA