REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Kaliningradu ruszą na masowe zakupy do Polski?

Autor: Gazeta Wyborcza 13 kwietnia 2013 12:18

Kaliningradzkie media od pewnego czasu porównują ceny w Obwodzie Kaliningradzkim i w Polsce - najlepiej w Trójmieście, gdzie mieszkańcy Kaliningradu mogą jeździć bez wiz, na podstawie umowy o małym ruchu granicznym. Czego by jednak nie porównywali, zawsze okazuje się, że dużo taniej jest w Polsce - informuje serwis Gazeta.pl Trójmiasto.

REKLAMA
Jak podaje Gazeta.pl Trójmiasto, na przykład największy portal informacyjny Kaliningrad.ru porównał ceny towarów dziecięcych i popularnych leków. W przypadku artykułów dziecięcych porównanie zostało przeprowadzone w sieciach specjalizujących się w tej kategorii produktów. Nie brano pod uwagę towarów najtańszych, lecz te najpopularniejszych producentów. Okazało się, że w Kaliningradzie suma na rachunku wyniosła w przeliczeniu na złotówki ok. 2002 zł. Za ten sam zestaw produktów w Gdańsku trzeba zapłacić 1388 zł. Różnica wynosi więc ok. 30 procent.
Jeszcze gorzej dla mieszkańców Kaliningradu sytuacja wygląda w przypadku leków. W zestawieniu portalu Kaliningrad.ru znalazły się przede wszystkim preparaty dostępne bez recepty, ale w przypadku kilku leków na receptę okazuje się, że przy stuprocentowej odpłatności za lek w polskiej aptece wciąż jest taniej niż w Kaliningradzie, gdzie odpowiedniki można kupić bez zalecenia lekarza. Do kupowania lekarstw w Polsce przyznał się nawet sam gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow - czytamy w Gazetya.pl Trójmiasto.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA