REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcy Olkusza skarżą się na uliczny handel przy targowisku

Autor: Przegląd Olkuski 25 maja 2012 10:36

Targowisko położone przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu od dawna stanowi nie lada problem dla mieszkańców pobliskich bloków. Coraz głośniej skarżą się oni na szerzący się uliczny handel - informuje "Przegląd Olkuski".

REKLAMA
Władze miasta tłumaczą, że handel odbywa się na terenie prywatnym, w znacznej mierze należącym do PSS Społem. Teren targowiska w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zapisany jest jako grunt pod parking. Ale handel odbywał się tam "od zawsze".

Pięć lat temu władze miasta zapowiedziały, że koniec z pobłażliwością dla handlujących na ul. Świętokrzyskiej. W ubiegłym roku odnotowano w dokumentacji 273 interwencje strażników miejskich w związku z prowadzeniem sprzedaży towarów na chodnikach lub parkingach. Nałożono 128 mandatów karnych, a 145 osób pouczono - podaje "Przegląd Olkuski".

Kilka lat temu pojawił również się pomysł, by handlujący z „koszyka", czyli sprzedający spożywcze produkty z własnego gospodarstwa, przenieśli się na targowisko przy ul. Sławkowskiej. Jego administrator twierdzi, że oferta jest nadal aktualna.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA