PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Ministerstwo Rolnictwa: w Polsce powstanie 80 bazarów

Autor: PAP 27 lutego 2011 13:16

W gminach w całym kraju ma powstać sieć targowisk. Jak poinformował Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa, w planach jest stworzenie ok. 80 bazarów - podał PAP.

Jak już pisaliśmy, program "Mój Rynek" ma polegać na zbudowaniu w gminach do 50 tys. mieszkańców targowisk, które mają służyć rolnikom sprzedającym tam swoje produkty
W planach jest też modernizacja ok. 200 już istniejących targowisk. Jak wyjaśnił Plocke, program "Mój Rynek" polegać ma na zbudowaniu w gminach do 50 tys. mieszkańców targowisk, które mają służyć rolnikom sprzedającym tam swoje produkty.
- Mamy zgodę Komisji Europejskiej na uruchomienie takiego programu. W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się wydzielić środki finansowe na poziomie 70 mln euro. Dla każdego samorządu będzie to ok. miliona złotych. Chcemy stworzyć dobre podstawy, by ten rynek zafunkcjonował i by rolnicy mieli możność zbywania swoich towarów - dodał wiceminister.
Program ma ruszyć w ciągu najbliższych miesięcy. Nowoczesne targowiska mają powstać w ciągu najbliższych pięciu lat. Prowadzącym miejsca handlu będą gminy albo związki międzygminne.
Plocke przyjechał do Stawiszyna, by wziąć udział w konferencji "Nowoczesna wieś"

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane