REKLAMA
REKLAMA

Na przyszłorocznych fakturach pojawią się nowe i stare stawki VAT

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 23 września 2010 10:32

Wyższe stawki VAT mają obowiązywać od 1 stycznia 2011 r., ale nie oznacza to bezproblemowego ich stosowania. Na łamach Dziennika Gazety Prawnej eksperci zwracają uwagę, że w systemach finansowo-księgowych i fakturowych w przyszłym roku trzeba będzie uwzględnić zarówno nowe stawki, jak i stare - obowiązujące do końca 2010 roku.

REKLAMA
Ich zdaniem wystąpi wiele sytuacji, gdy po 31 grudnia 2010 r. trzeba będzie wystawić faktury ze starą stawką VAT. Może to dotyczyć np. transakcji dokonywanych pod koniec 2010 roku, gdy obowiązek podatkowy powstanie w 2011 roku. wtedy, na podstawie przepisu przejściowego podatnicy zastosują wówczas stare (niższe) stawki VAT również na fakturach wystawionych w przyszłym roku.

Jednak nie zawsze ustalenie prawidłowej stawki będzie jednoznaczne. Proponowany przepis przejściowy daje prawo do opodatkowania według starej stawki czynności wykonanych przed wejściem w życie nowelizacji, co do których obowiązek podatkowy powstał już po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA