PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Największe butelki wódki dobrze sprzedają się przed weekendami

Autor: dlahandlu.pl 4 maja 2010 09:01

Odpowiednie ustawienie butelek z wódką na półkach może zaprocentować zadowoleniem klientów. W sklepie w podwarszawskiej miejscowości na wódki i wysokoprocentowe alkohole jest przeznaczony jeden regał.

- Ustawiłam butelki według ceny, która rośnie od lewej do prawej. Według mnie ułatwia to kupującym wybór. Klient zazwyczaj wie ile może i chce wydać na alkohol. Przy takim ustawieniu łatwo wybierze interesującą go wódkę.

Dodatkowo podzieliłam regał według pojemności. Półlitrówki na wysokości wzroku, niżej większe butelki i najmniejsze. Najwyżej stoją najdroższe
trunki - twierdzi właścicielka sklepu z Milanówka. Konsumenci, którzy przychodzą po "małpki" doskonale wiedzą co chcą kupić. - Konsumenci wódki w najmniejszych butelkach przeważnie nie zmieniają przyzwyczajeń. Stale kupują te same produkty - najtańsze. Przeważnie jest to czysta wódka - informuje sprzedawczyni.

Największe butelki są kupowane dużo rzadziej niż półlitrówki i te najmniejsze. Ich sprzedaż wzrasta przed świętami i w okolicach popularnych
imienin, czy długich weekendów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11370

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane