PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Nowe przepisy nie ukróciły nielegalnego handlu w Gdańsku

Autor: naszemiasto.pl 16 lipca 2012 08:53

Blisko 600 interwencji dotyczących nielegalnego handlu tylko w maju i czerwcu podjęła Straż Miejska w Gdańsku. Handlarze czują się bezkarni, bo straż częściej daje pouczenia niż mandaty - czytamy w serwisie naszemiasto.pl.

Od czasu, gdy w życie weszła nowelizacja kodeksu wykroczeń, a wraz z nią surowsze niż dotychczas kary, w tym 500 zł mandatu, sprawa w sądzie i 5 tys. zł grzywny oraz przepadek towaru, minęło ponad pół roku. Dzięki nowym przepisom problem miał zostać zminimalizowany, a jak pokazują statystyki wcale tak nie jest.

Naszemiasto.pl przyjrzało się dokładniej efektom interwencji strażników miejskich - straż daje więcej pouczeń niż mandatów. W maju i czerwcu mandatami ukarano 144 osoby prowadzące nielegalną sprzedaż na terenach należących do gminy. Z tego tylko 7 z nich dostało najwyższy 500-złotowy mandat. Najczęściej straż karała, wypisując kwit na zaledwie 20 zł (29 mandatów) oraz 50 zł (50 mandatów). W tym samym czasie pouczono natomiast 251 nielegalnie handlujących, czyli poza słownym upomnieniem nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane