REKLAMA
REKLAMA

Od 2016 roku sieciom handlowym przybędzie konkurentów

27 lipca 2015 13:15

W ramach obowiązujących od 2016 r. regulacjach prawnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej rolnicy oraz członkowie ich rodzin będą mogli sprzedawać nie tylko płody rolne, ale także przetworzone produkty rolne bez konieczności zakładania działalności gospodarczej - informuje www.sadyogrody.pl.

REKLAMA

Żeby rozpocząć prowadzenie sprzedaży bezpośredniej rolnik nie musi rozpoczynać prowadzenia działalności gospodarczej. Nadal może być objęty ubezpieczeniem w ramach w KRUS. Zobowiązany jest  jednak zgłosić prowadzenie sprzedaży bezpośredniej  do odpowiednich urzędów.  W  urzędzie skarbowym konieczne jest złożenie oświadczenia o objęciu przychodów ze sprzedaży ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Zgłosić rozpoczęcie sprzedaży bezpośredniej należy również u powiatowego inspektora sanitarnego, bowiem w ramach sprzedaży przetworzonych płodów rolnych koniecznym będzie spełnienie niektórych wymogów sanitarnych.   

Sprzedaż bezpośrednia może być prowadzona tylko i wyłącznie przez rolnika i członków jego rodziny. Przetwarzanie produktów roślinnych i ich sprzedaż nie może odbywać się przy zatrudnieniu osób na podstawie umów o pracę, umów zlecenia, umów o działo oraz innych o podobnym charakterze.

Sprzedaż bezpośrednią można prowadzić wyłącznie na terenie gospodarstwa rolnego czyli w miejscach, w których produkty te zostały wytworzone oraz na targowiskach – w wszelkich miejscach przeznaczonych do prowadzenia handlu, z wyjątkiem sprzedaży dokonywanej w budynkach lub w ich częściach. Dodatkowo sprzedaż nie jest wykonywana na rzecz osób prawnych, jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej lub na rzecz osób fizycznych na potrzeby prowadzonej przez nie pozarolniczej działalności gospodarczej.

Dla kupujących świadomość zakupu żywności od samego producenta daje pewność, że pochodzi ona tylko i wyłącznie z danego gospodarstwa rolnego., a produkcja oparta jest o sprawdzone zazwyczaj rodzinne przepisy.

więcej: www.sadyogrody.pl


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA