REKLAMA
REKLAMA

Odbiorcami niejadalnej soli były zakłady z trzech województw

Autor: Policja, www.dlahandlu.pl 28 lutego 2012 09:52

Policjanci z CBŚ, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, zatrzymali pięć osób, które wprowadzały do obrotu spożywczego niejadalną sól - sól przemysłową. Próbki soli, która różni się składem chemicznym od soli spożywczej i może zawierać dioksyny, zabezpieczone zostały przez śledczych do badań.

REKLAMA
Z ustaleń wynika, że produkt za pośrednictwem firm trudniących się nielegalnym procederem, trafiał do zakładów spożywczych w województwie wielkopolskim, zachodnio - pomorskim i mazowieckim. Mogło to trwać nawet kilka lat. Zatrzymanym może grozić kara do kilku lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, przy współpracy z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, przeprowadzili realizację sprawy dotyczącej wprowadzania do obrotu spożywczego soli przemysłowej. Zatrzymano pięć soób związanych z przestępczym procederem.

Z informacji i ustaleń śledczych wynika, że na terenie Wielkopolski nabywano sól wypadową, stanowiącą odpad przemysłowy, a następnie po osuszeniu, sól pakowana była w worki i sprzedawana jako pełnowartościowa sól spożywczą. Odbiorcami soli były zakłady na terenie Wielkopolski, w woj. kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Śledczy zajmujący się sprawą podejrzewają, że do takiego procederu mogło dochodzić od kilku lat, a każda z firm wprowadzająca sól wypadową do obrotu, kupowała średnio około tysiąca ton miesięcznie tego produktu.

Wobec czterech zatrzymanych prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju, a także zakazy prowadzenia działalności.

 

  • Sanepidowiec" 2012-03-02 00:32:16

    To nie wina sanepidu, bo ten nie dostaje odpowiednich środków finansowych na swoją działalność i zamyka kolejne laboratoria badawcze i zwalnia pracowników wykwalifikowanych i z dużym doświadczeniem zawodowym.Przeciwstawiają się temu związki zawodowe "Solidarnośc" już od 1987r. ale z małym jak widać skutkiem.Obecnie trwają dalsze protesty pracowników w sanepidach przeciwko likwidacji laboratoriów jak i całych stacji sanitarnych w większości powiatów polskich.Prosimy o pomoc w zahamowaniu destrukcji inspekcji, która dobrze działała do czasu jak ją zaczęli reformować poprzez ograniczenie środków finansowych m.i.na badania laboratoryjne żywności.

  • Marta 2012-02-28 15:50:33

    nie rozumiem ,dlaczego nie podajecie do jakich odbiorców(zakładów)trafiła ta sól??? Dlaczego portal chroni te zakłady?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12545

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA