REKLAMA
REKLAMA

Opłata targowa może być pobierana wszędzie tam, gdzie prowadzony jest handel

Autor: bankier.pl 28 marca 2011 10:19

Według przepisów prawa, targowiskami są wszelkie miejsca, w których prowadzony jest handel i tam obowiązuje opłata targowa. Natomiast wyłączono spod niej sprzedaż dokonywaną w budynkach lub częściach budynków z wyjątkiem targowisk pod dachem oraz hal używanych do targów, aukcji i wystaw - podaje serwis bankier.pl.

REKLAMA
Pomimo tej regulacji definicja targowiska budzi wiele kontrowersji. W doktrynie i orzecznictwie przyjmuje się, że targowiskami są nie tylko miejsca, które odpowiadają warunkom przewidzianym do sprzedaży ale również miejsca, w których zwyczajowo prowadzona jest sprzedaż czyli np. chodnik, ulica, przejście podziemne. Powoduje to, że opłata targowa może być pobierana wszędzie tam, gdzie prowadzony jest handel,  nienależnie, czy jest to targowisko prywatne i niezależnie od innych opłat pobieranych przez właściciela targowiska - poadje bankier.pl.

Na zwolnienie z omawianej opłaty może liczyć z kolei sprzedający, będący podatnikiem podatku od nieruchomości w związku z przedmiotami opodatkowania (grunty, budynki, budowle), położonymi na targowisku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12365

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA