PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Oscypki na Krupówkach sprzedaje legalnie tylko jedna osoba

Autor: PAP 1 lutego 2012 14:06

Tylko jeden sprzedawca oscypków na zakopiańskich Krupówkach formalnie zgłosił posiadanie obowiązkowej kasy fiskalnej do Urzędu Skarbowego. Ośmiu handlujących serami ma na to tydzień, a czworo zapowiedziało, że zamierza sprzedawać je w innym miejscu.

 - Po siedmiu dniach będziemy wiedzieć, czy pozostali handlujący serami wprowadzili kasy fiskalne na swoje stoiska. Na dzisiaj tylko jedna osoba dokonała formalnego zgłoszenia - powiedziała PAP naczelniczka Urzędu Skarbowego w Zakopanem Małgorzata Kabata-Żbik.

W trakcie cyklicznych spotkań naczelnika Urzędu Skarbowego z szefem Biura Promocji Zakopanego - dzierżawcy 13 stoisk na Krupówkach - oraz z góralami handlującymi serami na Krupówkach, ustalono, że do końca stycznia sprzedawcy oscypków zarejestrują działalność oraz wprowadzą kasy fiskalne na stoiska. Do tej pory handlarze najczęściej byli opodatkowani ryczałtem.

Na wprowadzenie kas nie zgodziło się czterech handlarzy i wypowiedzieli oni dzierżawę stoisk. Zapowiadają, że wydzierżawią teren od prywatnego właściciela, którego działka bezpośrednio przylega do Krupówek i tam będą sprzedawać sery. W ten sposób nie będą nielegalnie zajmować pasa drogowego i unikną zarekwirowania towaru.

Za brak kasy fiskalnej grozi kara do 30 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane