REKLAMA
REKLAMA

Paragon musi zawierać nazwę towaru i cenę jednostkową

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 10 listopada 2010 10:37

Przedsiębiorcy muszą ewidencjonować sprzedaż w kasie fiskalnej, którą potwierdzają wydaniem paragonu osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej. Na paragonie fiskalnym musi być wskazana nazwa towaru lub usługi, a także ich cena jednostkowa - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

REKLAMA
Paragon ma umożliwić zweryfikowanie zgodności ceny przy kasie z ceną na półce. NSA uznał, że na paragonach powinny zostać ujawnione nazwy towarów. Tylko tak spełniona zostanie podkreślona przez sądy funkcja informacyjna paragonu.

Jeśli ktoś nie zmienił dotychczasowych ustawień kasy fiskalnej, powinien liczyć się z konsekwencjami karnymi skarbowymi - podaje "DGP". Mandat może być nałożony na przedsiębiorcę, który wadliwie prowadzi księgi. W rozumieniu przepisów kodeksu karnego skarbowego księgami są także zapisy kasy rejestrującej. Paragon jest wydawany klientowi, ale jest odzwierciedleniem zapisów w rejestrze fiskalnym.

  • handlowiec 2010-11-10 14:29:25

    Analizując sytuację małych sklepów , które niejednokrotnie dokonują zakupu na paragon towarów , które potem sprzedają w swoich placówkach przestawienie kas z uwidocznioną nazwą i cena jednostkową doprowadzi do zamknięcia swoich kramów. Po prostu nie będzie się już opłacać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12382

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA