PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Piekarnia-Cukiernia Kobus jest bliska upadłości

www.portalspozywczy.pl 6 marca 2015 17:01

Piekarnia-Cukiernia Kobus jest bliska upadłości

W ostatnim tygodniu lutego praca w zakładzie w Kobyłce została wstrzymana, a firma złożyła do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - wynika z informacji, do jakich dotarł serwis portalspozywczy.pl.

Wniosek Kobusa do sądu w tej sprawie został wystosowany w poniedziałek, 23 lutego. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl od Katarzyny Kisiel, rzecznika prasowego ds. cywilnych w Sądzie Okręgowym w Warszawie, trzy dni później, a więc 26 lutego, wniosek o ogłoszenie upadłości wniesiony przez Kobus został przez sąd zwrócony. Podstawą zwrotu wniosku była jego niezgodność z przepisami Prawa upadłościowego i naprawczego - do wniosku nie dołączono oświadczenia na piśmie co do prawdziwości danych zawartych we wniosku.
Można domniemywać, że Kobus po zapoznaniu się z przyczyną zwrotu wniosku, skieruje w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy kolejny wniosek, tym razem uzupełniony o stosowne oświadczenie.

Kobus od co najmniej kilkunastu miesięcy ma problemy z wypłacalnością. Niektórzy pracownicy piekarni z podwarszawskiej Kobyłki utrzymują, iż od dłuższego czasu nie otrzymują od firmy wynagrodzenia za pracę. O tym, jak fatalna sytuacja finansowa panuje w firmie, świadczy również to, iż spółka nie była w stanie dokonać w terminie opłaty nawet za serwer, na którym znajduje się jej strona internetowa. 
Serwis portalspozywczy.pl w ostatnich dniach kilkakrotnie próbował skontaktować się z przedstawicielami Kobusa w celu wypytania o aktualną sytuację spółki oraz przyszłość jej pracowników. Telefony w firmie jednak milczą.

Fatalna sytuacja Kobusa to nie pierwszy w ostatnich latach przypadek bankructwa znanej piekarni w aglomeracji warszawskiej. W 2013 r. zbankrutowała Piekarnia Mazowiecka, jedna z największych piekarni w Warszawie. Lawina upadłości przetacza się po branży piekarniczej już od wielu lat. Aktualnie w Polsce działa już tylko ok. 9 tys. piekarni, podczas gdy dekadę temu było ich około 12 tys. W samym minionym roku upadło ok. 300 piekarni. 

Podwarszawska piekarnio-cukiernia Kobus w swoim asortymencie posiadała m.in. chleby, bułki, pieczywo cukiernicze, ciasta deserowe, ciastka, wyroby okazjonalne, mrożone wyroby gotowe, mrożonki, przekąski, a także lody.
Kobus zarządzał siecią sklepów firmowych i stoisk patronackich. Wyroby Kobusa znaleźć można było w sklepach w Warszawie, Zielonce, Ciechanowie, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim, Tłuszczu, Nasielsku, Starych Babicach i Radomiu. Produkty firmy trafiały m.in. do sklepów sieci Marcpol, Amicus, Mokpol, Carrefour, Kaufland, a także do sklepów handlu tradycyjnego.
Piekarnia-Cukiernia Kobus pojawiła się na rynku w 1990 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Ciacho 2015-06-25 15:36:17

    Tak to prawda , tanie słabej jakości , często mrożone pieczywo w marketach doprowadza piekarnictwo do bankructwa .

  • piernik 2015-03-09 14:44:53

    Potrzeba jeszcze więcej "piekarni" w Lidlach i Biedronkach, a za chwilę będzie po problemie piekarni w ogóle.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11458

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane