REKLAMA
REKLAMA

PIH: Przez brak miejsc parkingowych sklepom drastycznie spadają obroty

Autor: Polska Izba Handlu 23 lipca 2012 12:22

Polska Izba Handlu zwróciła się do Burmistrza Dzierzgonia z prośbą o wyjaśnienie sytuacji w związku z likwidacją miejsc parkingowych przy punktach detalicznych umiejscowionych przy ul. Odrodzenia (m.in. sklep sieci Lewiatan - Członek Polskiej Izby Handlu).

REKLAMA
Jak tłumaczy PIH, likwidacja parkingu spowodowała dramatyczny spadek obrotów kilkunastu sklepów i punktów usługowych oraz utrudnienie prowadzenia ich działalności - klienci nie mając gdzie parkować rezygnują z dużych zakupów, brakuje także miejsca do postoju dla dostawców

Winna wszystkiemu jest decyzja władz Dzierzgonia w sprawie przystanku autobusowego, który zajął miejsce parkingu. Mimo licznych protestów i podpisów zebranych przez przedsiębiorców miejsca do postoju zostały zlikwidowane - przedsiębiorcom grozi bankructwo.

W związku ze skargą wniesioną przez właścicieli zagrożonych sklepów 11 i 12 lipca br. Polska Izba Handlu zwróciła się do Burmistrza Dzierzgonia z prośbą o wyjaśnienia, argumentując, że taka sytuacja może spowodować poważne straty dla miasta oraz osłabienie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorców, kierując ruch klientów do obiektów wyposażonych we własne parkingi, jak np. pobliskie dyskonty.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12482

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA