PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Polacy chętnie kupują na bazarach, najczęściej wybierają owoce i warzywa

Autor: Onet.pl 22 października 2010 09:47

Według badań Ipsos Polacy najchętniej wśród Europejczyków robią zakupy na bazarach. 47 proc. wszystkich owoców i warzyw kupujemy właśnie tam, podczas gdy średnia w całej Unii Europejskiej wynosi 33 proc. 29 proc. z nas deklaruje, że mięso kupuje najczęściej na bazarze - informuje serwis onet.pl.

Polacy chętnie kupują żywność na bazarach głównie ze względu na świeżość produktów. Zdaniem konsumentów warzywa i owoce w marketach są plastikowe. Część Polaków deklaruje, że kupuje na bazarach, bo mają pewność, że produkty są świeże i w 90 proc. naszej produkcji.

Jak informuje onet.pl zdaniem socjologów jest też grupa osób, która jest przekonana, że na bazarze jest najtaniej. Serwis onet.pl porównał ceny najczęściej kupowanych produktów, czyli owoców i warzyw, na targu w niewielkim mieście, na bazarze w dużej aglomeracji oraz w jednym z hipermarketów.

Większość produktów najtaniej można kupić jednak w hipermarkecie. Ceny marketowe często są tylko nieco niższe w porównaniu do tych na małych bazarkach w niewielkich miastach, np. banany w warszawskim Carrefourze bez promocji kosztują 3,58 zł za kilogram, a na tarnowskim „Burku" 4 zł. Jabłka w markecie kosztują 1,98 zł za kilogram, natomiast na „Burku" najtańsze od 2,5 zł.

Jak informuje serwis onet.pl po porównaniu cen pomiędzy hipermarketem a bazarem w centrum Warszawy market jest bezkonkurencyjny. Banany na warszawskim bazarze kosztują aż 6 zł, czyli niemal o 50 proc. drożej niż w markecie, gdzie za kilogram zapłacimy niecałe 4 zł. Aż dwukrotnie więcej zapłacimy na bazarze za cytryny. Pod warszawską Halą Mirowską handlarze liczą sobie 10 zł za kilogram tych cytrusów, podczas gdy w Carrefourze zapłacimy za nie niecałe 5 zł.

Mniejsze różnice w cenach dotyczą warzyw. Za cebulę zapłacimy na bazarze prawie o 50 proc. więcej niż w markecie (cena na bazarze to 3,7 zł/kg, a w markecie 2,48 zł/kg), o tyle już za marchew zapłacimy o 37 proc. więcej, za ogórki o 15 proc., a za paprykę o 4 proc. więcej.

Sprawdź ceny w sklepach Carrefour

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • HANDLOWIEC 2010-10-25 11:13:31

  Nie wszyscy wiedza ze w marketach nie spotkasz I KLASY. Markety maja najnizszy sort czyli 100% II KATEGORIA  W MARKECIE KUPISZ KILO MANDARYNEK I PO 1 DNIU WYRZUCISZ POLOWE

 • karla 2010-10-22 22:23:08

  TEKST ZOSTAŁ SPRYTNIE ZMANIPULOWANY.PEWNIE NAPISANY NA ZAMÓWIENIE .ZIEMNIAK ,MARCHEW,PIETRUSZKA,JABŁKA CZYLI WARZYWA I OWOCE UPRAWIANE W POLSCE SĄ PO 1-SZE NA BAZARACH TAŃSZE

  PO2-IE ŚWIEŻSZE

  PO3 -IE KUPUJĄC NA BAZARACH MAMY PEWNOSC ŻE POCHODZĄ Z POLSKI DZIĘKI CZEMU WSPIERAMY GOSPODARKĘ A NIE PCHAMY KOSE W OBCE RĘCE

 • Alicja 2010-10-22 14:22:49

  Kilka lat temu robilam istotnie zakupy warzyw na bazarze. Odkad zorientowalam sie ,że na bazarach jest drożej niz u handlarzy nierdaleko domu, juz dawno przestałam kupować na bazarach. Dawniej ceny na bazarach były zawsze niższe, teraz odwrotnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11493

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane