REKLAMA
REKLAMA

Polacy jedzą ponad 4 litry lodów rocznie

Autor: dlahandlu.pl 4 czerwca 2010 10:35

Polacy spożywają około 4,2 litrów lodów rocznie, głównie w postaci lodów impulsowych, które stanowią wg AC Nielsen 2/3 rynku. Wprawdzie daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych (prawie 22 litry rocznie na osobę), czy krajów skandynawskich, gdzie spożycie wynosi ponad 10 litrów per capita rocznie, ale wartość sprzedaży lodów systematycznie rośnie. Oznacza, że coraz częściej konsumenci wybierają lody z segmentu premium i superpremium.

REKLAMA

- Trend ten może być uzależniony od kilku czynników. Najważniejszym jest, bez wątpienia, zmiana zwyczajów zakupowych. Pomimo kończącego się kryzysu Polacy pozwalali sobie na zakup produktów lepszych jakościowo, za które byli w stanie zapłacić więcej. Drugi czynnik kształtujący rynek lodowy w kraju powiązany jest ze zwiększającą się świadomością dietetyczną polskich konsumentów. Zaczynamy przykładać coraz większą uwagę do jakości produktów, które spożywamy oraz składników, z których są złożone - wyjaśnia Tomasz Leszko.

- Segment premium w ubiegłym roku należał do najszybciej rozwijających się, zarówno w kategorii familijnej jak i impulsowej. Właśnie tutaj zanotowaliśmy w ubiegłym roku największe wzrosty - dodaje przedstawiciel Algidy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11238

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA