Poradnik: Banany powinny być układane w jednej warstwie, koronkami do góry

Autor: www.dlahandlu.pl 2 października 2013 13:35

Poradnik: Banany powinny być układane w jednej warstwie, koronkami do góry

Banany należy przechowywać w chłodnym i wilgotnym miejscu. Idealna temperatura to ta w przedziale pomiędzy 13 a 16 stopni Celsjusza. Banany są bardzo wrażliwymi owocami dlatego nie można ich narażać na nagłe zmiany temperatury ani na przeciągi - radzą przedstawiciele firmy Chiquita.

Z bananami należy się obchodzić bardzo delikatnie. Upadek kartonu już z wysokości 30 cm może być przyczyną czernienia miąższu.

- Bardzo istotna jest ekspozycja bananów w sklepie. Powinny być układane na specjalnych regałach, w jednej warstwie, koronkami do góry. Nie można z nich tworzyć stosu owoców, gdyż w ten sposób zwiększamy ryzyko mechanicznych uszkodzeń. Prawidłowa ekspozycja bananów powoduje, że klienci chwytają za najmocniejszą część bananów i zmniejszamy w ten sposób ryzyko ich uszkodzenia - wyjaśnia firma.

Aby nie uszkodzić banana należy go zawsze chwytać za koronkę. To jego najmocniejsza część. Ekspozycja powinna być regularnie uzupełniana a banany obite lub odbarwione powinny być z niej usuwane. Tylko piękne owoce dobrze się sprzedają.

 

  • xxx 2013-10-02 21:30:46

    a kto zapłaci za usuwane ciołki?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane