REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Powstała książka o ajentach spółki Żabka Polska

Autor: gazeta.pl 11 czerwca 2015 21:56

Powstała książka o ajentach spółki Żabka Polska fot. za wsspieramto.pl

Joanna Jurkiewicz miesiącami badała system ajencyjny w Żabce. Po rozmowach z ajentami i przeanalizowaniu dokumentów napisała książkę. Praca się ukaże, bo na platformie Wspieram.to Jurkiewicz zebrała już pieniądze na publikację - pisze gazeta.pl

REKLAMA

Joanna Jurkiewicz na łamach gazety.pl opowiada o systemie: "Sklep nie jest własnością ajenta. To tak, jakby pracownik etatowy w korporacji powiedział, że dostał od swojego szefa biurko i komputer. To jest przecież tylko jego miejsce pracy. Dokładnie tak samo wygląda to w Żabce. A to, że ajenci się do tego przywiązują i czują, jakby to był ich sklep, to jest zupełnie inna sprawa. W ten sposób sieć buduje lojalność ajentów. To przemyślany mechanizm psychologiczny i nie wiem, czy można się na niego nie złapać. Przecież trudno pracować od 6 do 23 przez siedem dni w tygodniu w sklepie, w którym nic nie jest twoje. Ajenci ulegają tej ułudzie, a kiedy przejrzą na oczy, motywacja spada im praktycznie do zera i chcą rezygnować".

Jak podaje autorka, aby zostać ajentem sieci trzeba założyć jednoosobową działalność gospodarczą i podpisać umowę ze spółką Żabka Polska. Firma ta już na początku zabezpiecza się w ten sposób, że daje kontrahentowi do podpisu pusty weksel. Z zastrzeżeniem, że sieć ten weksel wypełni, kiedy współpraca się skończy, wpisując kwotę zobowiązań, jakie ma wobec sieci ajent.

Krzysztof Andrzejewski, prezes Żabka Polska w rozmowie z gazeta.pl wyjaśnia: - Żabka zapewnia ajentowi "gotowy do użycia" sklep - kompletnie urządzony i zaopatrzony. Ajent zobowiązuje się z kolei do prowadzenia go, zgodnie z umową. Każdorazowo inwestujemy kilkaset tysięcy złotych - naturalnym jest, że umowa pomiędzy nami a ajentami jest zabezpieczona. Tym zabezpieczeniem jest weksel - narzędzie powszechnie stosowane w Polsce. W relacjach z naszymi ajentami stosujemy także deklarację wekslową, która pozwala na wypełnienie weksla tylko zgodnie z umową, na kwotę wyłącznie udokumentowanych strat. Przy zakończeniu współpracy rozliczamy go po dokonaniu końcowego remanentu.

  • Nie ajent od paru dni 2015-07-03 01:50:13

    Chcąc polepszyć byt rodzinie z człowieka bez zadłużeń,sięgnęłam dna.

  • sebos80 2015-06-12 22:27:53

    Wiadomo że żabka wykorzystuje swoich pracowników, każda korporacja tak robi, żadna nowość. 80% ajentów żabki zaczynając z nią współprace myśli że pieniądze same do nich przyjdą, a oni będą je tylko liczyć na zapleczu. I właśnie z tymi ludźmi autorka przeprowadziła wywiady. Niestety żeby dobrze zarobić trzeba przez parę lat harować aby stworzyć dobrze prosperujący sklep. I właśnie z tymi ludźmi autorka przeprowadziła wywiady.

  • mario 2015-06-12 16:11:12

    To jest zajefany interes, nic ująć, nic dodać - a na końcu stryczek oraz zostawione kłopoty rodzinne. A Żabka czysta i rozgrzeszona. Ludzie nich zapiepszają, jak im nie szkoda tych ludzi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 14609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1231132

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA