REKLAMA
REKLAMA

Powstało już sześć projektów ustaw regulujących interchange

Autor: wyborcza.biz 6 listopada 2012 10:59

Senacki projekt ustawy o ograniczeniu opłat kartowych może zniechęcić Polaków do używania kart płatniczych - ostrzegają bankowcy. Sklepikarze będą mogli odmówić przyjęcia płatności daną kartą albo nawet narzucić jej użytkownikowi dodatkową prowizję - pisze serwis wyborcza.biz.

REKLAMA
Jak przypomina serwis wyborcza.biz, w ostatnich tygodniach rozkwitł na dobre spór o to, czy ustawowa regulacja tzw. opłat interchange jest konieczna. Bój idzie o olbrzymie pieniądze. Lobby bankowe może stracić na rzecz właścicieli sklepów i hipermarketów przynajmniej pół miliarda złotych rocznie. Dziś mamy najwyższe w Europie opłaty za akceptację kart (1,6-1,7 proc. od każdej transakcji, małe sklepy płacą nawet do 3 proc.), a mimo starań NBP nie udało się doprowadzić do porozumienia, które stopniowo obniżałoby opłaty.

Powstało już sześć projektów ustaw regulujących interchange. Tymczasem przedstawiciele Visy, MasterCarda i banków przekonują polityków, żeby poczekali z narzucaniem kagańca na opłaty kartowe, ponieważ wprowadziły one dobrowolnie obniżki interchange, które zaczną działać od początku 2013 r. - czytamy w wyborcza.biz.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA