REKLAMA
REKLAMA

Pożar sklepów we Włoszczowie

Autor: PAP 26 września 2013 10:39

Żaden z właścicieli i przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w pożarze w rynku we Włoszczowie nie był ubezpieczony. Miasto zaoferowało im pomoc - podaje PAP.

REKLAMA
W wyniku pożaru spłonęła znaczna część południowej pierzei rynku (pl. Wolności). W spalonych budynkach działały wyłącznie sklepy, stanowiące dla wielu właścicieli jedyne źródło utrzymania m.in. sklep spożywczy, odzieżowy i zielarski. Część mienia udało się uratować. 

Szacowaniem strat zajmuje się gminno-powiatowa komisja, która zbiera informacje od właścicieli i przedsiębiorców. Pierwsze oględziny wskazują, że w wyniku pożaru ucierpiały nie tylko dachy, ale także ściany i wyposażenie budynków.

Żaden z właścicieli nieruchomości, oraz przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą w spalonych budynkach nie był ubezpieczony. Ze wstępnych deklaracji gminy wynika, że osoby, które były zarówno właścicielami budynków jak i prowadziły w nich działalność gospodarczą mogą liczyć na pomoc w wysokości ok. 15 tys. zł. Sami najemnicy, niebędący właścicielami otrzymają mniejsze wsparcie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA