REKLAMA
REKLAMA

Prezes GK Specjał: Mali detaliści mogą skutecznie konkurować z dyskontami

Autor: Biuletyn PIH 12 maja 2015 11:08

Polski rynek FMCG jest wysoce konkurencyjny. Od wielu lat obserwowaliśmy ekspansję hipermarketów i supermarketów, a w latach ostatnich głównie dyskontów. Aktualnie sytuacja wyraźnie się zmienia. Hipermarkety tracą klientów i borykają się z wieloma problemami, zaś dyskonty nieco zwalniają tempo rozwoju. Widoczny jest natomiast dynamiczny proces przystępowania kupców z sektora handlu tradycyjnego do sieci franczyzowych - mówi na łamach Biuletynu PIH Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

REKLAMA

Należy przewidywać, że ten proces potrwa jeszcze kilka lat. Rozwijać się będą także formaty convenience, jak również postępować będzie specjalizacja w handlu.

Celem każdego detalisty jest stworzenie takiego modelu działania, który pozwoli mu na konkurowanie z innymi, silniejszymi formatami. Oczywiście nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością obsługi. A posiadając odpowiedni asortyment produktów świeżych, jak mięso, wędliny, nabiał, pieczywo, owoce i warzywa, detalista może z powodzeniem konkurować nawet z blisko zlokalizowanym dyskontem, czy
supermarketem.

Poważną barierą dla rozwoju tradycyjnego handlu detalicznego jest brak wystarczających środków finansowych na działalność bieżącą i rozwój.
Dlatego powołaliśmy firmę Specjał Finanse, która ma pomóc współpracującym z nami detalistom w pozyskaniu finansowania. Jeżeli chodzi o przyszłość handlu hurtowego, to nie będzie sie on rozwijał w dotychczasowej formie. Czeka go bowiem proces bardzo mocnej integracji. Coraz większa liczba właścicieli hurtowni decyduje się na sprzedaż biznesu, bądź zamierza zintegrować się z innymi, mocniejszy mi graczami na rynku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12495

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA