PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Producenci na stronach internetowych radzą jak przeformatować kasy fiskalne

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 29 listopada 2010 11:57

Producenci kas podkreślają, że współczesne urządzenia są na tyle proste w obsłudze, iż konieczne zmiany każdy jest w stanie wprowadzić sam. Opracowują poradniki, w których szczegółowo opisują, jak dokonać zmian stawek podatków VAT i zamieszczają je na swoich stronach internetowych - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Elzab przygotował dwie instrukcje - podaje "DGP". Posiadaczom kas, którzy dysponują dużą bazą towarową, firma poleca wczytanie bazy z kasy do komputera, a następnie dokonanie niezbędnej edycji 1 stycznia 2011 r. po sporządzeniu wszystkich niezbędnych raportów za 2010 r. i wgranie jej przed rozpoczęciem sprzedaży. Firma opracowała program miniMAG, który ułatwia przeprowadzenie niezbędnych czynności. Wykupienia jego licencji to koszt 90 zł netto.

Tym, którzy obawiają się dokonać zmian we własnym zakresie, firma poleca zakup nowego urządzenia i potraktowania dotychczasowego jako rezerwowego. Za przeformatowanie starej kasy fiskalnej i tak trzeba będzie zapłacić. Teraz cena usługi waha się od 90 do 150 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11446

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 508972

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane