REKLAMA
REKLAMA

Projekt ustawy o zakazie handlu w niedzielę nie trafi do Sejmu

Autor: PAP/Rzeczpospolita 25 października 2013 09:19

Autorzy obywatelskiego projektu ustawy o zakazie handlu w niedzielę zebrali pod nim zbyt mało podpisów - informuje "Rzeczpospolita".

REKLAMA

Nie udało się zebrać 100 tys. podpisów pod głośnym projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Oznacza to, że projekt nie trafi do Sejmu. Problemy ma też podobny projekt złożony w parlamencie przez posłów.

W zbiórkę podpisów pod projektem obywatelskim zaangażowały się m.in. skupiająca sklepikarzy Naczelna Rady Zrzeszeń Handlu i Usług oraz handlowa "Solidarność". Poparcia udzielili kościelni hierarchowie. "Niefortunnie wybraliśmy wakacyjny termin zbiórki. Młyny kościelne mielą powoli i podpisy zbierane w parafiach zaczęły wpływać po upływie trzymiesięcznego terminu określonego prawem" - mówi Krzysztof Steckiewicz, pełnomocnik komitetu obywatelskiego.

Z kolei w Sejmie projekt powstał w ramach współpracy katolickich zespołów parlamentarnych. Podpisali się pod nim głównie posłowie PiS, ale także PSL, Solidarnej Polski i PO. "Nasz projekt blokuje marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Dlatego nie przeszedł dotąd nawet pierwszego czytania" - narzeka z kolei Andrzej Jaworski, poseł z PiS.

  • b prac. marketu 2013-10-26 10:00:31

    Tankowanie paliwa to co innego. Tu chodzi o traktowanie obywateli tak samo w Uni a nie jak drugiej-trzeciej kategorii!!! Oni odpoczywają w niedziele a my na nich pracujemy za marne wynagrodzenie Polacy są iednymi z końca najniżej zarabiających.To rząd chce handlu w niedziele bo to obniża bezrobocie trzemu przemysł nie pracuje w większości w niedzielę?

  • otwarte nawet w święta!!! 2013-10-25 18:48:53

    To może, niech wprowadzą zakaz sprzedaży paliw na stacjach, jadąc w niedziele z rodzinką nad wodę nie będziesz miał gdzie zatankować i kupić sobie zimnego browara na wieczór.

  • klik 2013-10-25 15:42:14

    Nareszcie dobry pomysł.Niedziela niech będzie dla rodziny i zdrowego trybu życia,a nie biegania pomiędzy półkami hipermarketów-BRAWO.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA