REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorca może optymalizować VAT

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 25 stycznia 2012 09:44

Jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinny być potwierdzone fakturą, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury, nie później jednak niż w 7. dniu, licząc od dnia wydania towaru lub wykonania usługi - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA
Fakturę wystawia się (poza wyjątkami) nie później niż 7. dnia od dnia wydania towaru lub wykonania usługi. Mając to na uwadze, przedsiębiorca może przesunąć obowiązek podatkowy w VAT, przez dokonanie dostawy towaru lub świadczenie usług w ostatnich dniach danego miesiąca, a wystawiając fakturę w ciągu 7 dni, czyli już w następnym miesiącu. Wtedy należny VAT do rozliczenia powstanie w tym następnym miesiącu, który rozlicza się w deklaracji składanej do 25. dnia kolejnego miesiąca - czytamy w "DGP".

Innym sposobem optymalizacji w VAT, który dotyczy tylko firm nieotrzymujących zapłaty od kontrahentów, jest ulga na złe długi. Podatnik może skorygować podatek należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług w przypadku wierzytelności, których nieściągalność została uprawdopodobniona - podaje "DGP".

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA