REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorca z Radlina zarzuca władzom miasta bierność w sprawie marketów

Autor: nowiny.pl 6 lipca 2015 10:54

Andrzej Śmietana, przedsiębiorca zrzeszony w Forum Firm Miasta Radlin, apelował na czerwcowej sesji rady miasta do władz Radlina, by podjęły działania mające na celu ochronę małego handlu. Problemem dla sklepikarzy są markety, których w Radlinie nie brakuje - czytamy w portalu nowiny.pl.

REKLAMA

Przedsiębiorca zarzucił władzom miasta bierność w sprawie marketów. Dodał, że inwestor, który otwiera market, daje tylko ok. 30 miejsc pracy. Często na umowach śmieciowych. A firmy zrzeszone w Forum Firm Miasta Radlin zatrudniają 950 osób na umowy o pracę.

Wśród propozycji, które mogłyby pomóc lokalnym przedsiębiorcom, Andrzej Śmietana wymienił m.in. udogodnienia i ulgi dla przedsiębiorców (specjalny system podatków i czynszów do poszczególnych firm w trudnej sytuacji), wsparcie instytucji realizujących projekty biznesowe, a także powołanie rady gospodarczej, która konsultowałaby pomysły na rozwój gospodarczy miasta.

Przedstawiciele władz miasta tłumaczyli, że nie mają żadnego wpływu na budowę marketów. Pozwolenia na budowę wydaje starostwo, nie miasto. Burmistrz Barbara Magiera podkreśliła, że miasto nie sprzedało ani jednego gruntu pod market. Grunty są sprzedawane inwestorom przez osoby prywatne, a wtedy miasto ma związane ręce - podają nowiny.pl.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13452

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA