REKLAMA
REKLAMA

Przetarg na lokal po delikatesach Społem, miasto obniża stawkę za mkw.

Autor: gazeta.pl 29 września 2015 14:33

Dopiero w pół roku po zwolnieniu lokalu przez PSS Społem opolski ratusz rozpisał przetarg na najem tej przestrzeni. Są obawy, że pomimo atrakcyjnej ceny wywoławczej nikt się nie zgłosi. Samo Społem nie zamierza przystąpić do konkursu - informuje gazeta.pl.

REKLAMA

Delikatesy Społem mieściły się w bloku mieszkalnym przy ul. Krakowskiej zbudowanym w miejscu dawnego gmachu sądu powiatowego od lat 60. Szybko stały się jednym z najbardziej reprezentacyjnych lokali handlowych w Opolu. Wraz z nastaniem kryzysu sytuacja Delikatesów Społem zaczęła się pogarszać. Próbowano ratować sytuację m.in. wymianą urządzeń na bardziej energooszczędne, potem zaczęły się cięcia etatów. W ciągu czterech lat załoga została zredukowana o ponad połowę.

Głównym problemem delikatesów był czynsz. Ten wynosił blisko 40 zł za mkw., więc co miesiąc Społem płaciło miastu ok. 30 tys. zł. Gdy okazało się, że ratusz go nie obniży, a cięcia nie przyniosły dostatecznych oszczędności, w styczniu 2015 r. władze Społem wypowiedziały najem lokalu przy ul. Krakowskiej.

Pierwotnie przetarg na nowego najemcę tego lokalu ratusz miał ogłosić w czerwcu. Od tego czasu decyzję w tej sprawie kilkukrotnie przekładano i ostatecznie konkurs będzie rozpisany w październiku.

Cena wywoławcza będzie stosunkowo niska, wyniesie ok. 15 zł za mkw.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA