REKLAMA
REKLAMA

PSD: zmiana właściciela może przynieść korzyści

Autor: dlahandlu.pl 31 stycznia 2011 07:42

PSD: zmiana właściciela może przynieść korzyści

- Nie ukrywam, że transakcja pomiędzy Emperią i Eurocashem, na skutek której PSD zostanie włączony w struktury Eurocashu, zaskoczyła nas. Staramy się jednak szukać pozytywów: silny dystrybutor może dam nać bardziej konkurencyjne warunki - powiedziała w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Małgorzata Więch, dyrektor ds. rozwoju i członek zarządu PSD.

REKLAMA

 - W tej chwili trudno wyrokować, jak potoczy się rozwój PSD. O planach będziemy mogli powiedzieć więcej po spotkaniach z przedstawicielami Eurocashu. Wtedy zapadną wiążące decyzje, również o wyborze logo nowej sieci w ramach PSD (Gama czy Znajomy Sklep) - dodaje Małgorzta Więch.

Przypomnijmy: 21 grudnia 2010 r. spółki Eurocash i Emperia podpisały umowę inwestycyjną, w ramach której Emperia sprzeda Eurocashowi udziały w spółce dystrybucyjnej Tradis oraz kilkunastu franczyzowych sieciach detalicznych, w tym PSD.
W efekcie tej transakcji powstanie koncern dystrybucyjny kontrolujący ok. 17 proc. polskiego rynku. Najbliższy konkurent, Makro, ma ok. 6 proc. rynku. Przychody nowo powstałego podmiotu sięgną 13 mld zł.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA