REKLAMA
REKLAMA

PSL chce prowizji interchange maksymalnie na poziomie 0,7 proc.

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 4 lipca 2012 08:49

Proponowane przez PSL rozwiązanie zakłada wprowadzenie do ustawy o usługach płatniczych zapisu, który ustali maksymalną wysokość prowizji interchange na poziomie 0,7 proc. Dziś od każdej transakcji kartą właściciele punktów handlowych płacą średnio 1,6 proc. tej prowizji - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA
Ludowcy chcą też zablokować możliwość kompensacji obniżki interchange podnoszeniem innych opłat. Nad wysokością interchange ma czuwać Komisja Nadzoru Finansowego, która w przypadku stwierdzenia zawyżania opłaty ma mieć uprawnienia do administracyjnego ustalenia jej wysokości. Nowelizacja ustawy ma wejść w życie 6 miesięcy od ogłoszenia, a do laski marszałkowskiej ma szansę trafić jeszcze w tym tygodniu.

Projekt PSL idzie dalej niż kompromis zawarty przez uczestników obrotu bezgotówkowego. Porozumienie, nad którym czuwał specjalny zespół powołany przez NBP, zakładało, że od przyszłego roku interchange spadnie do 1,1 proc., a w kolejnych latach stopniowo do 0,7 proc. W pracach zespołu nie brał jednak udziału i na kompromis nie zgodził się MasterCard, jedna z dwóch największych - obok Visy - organizacji płatniczych - czytamy w "DGP".

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA