REKLAMA
REKLAMA

Raport KE: Małe sklepy w Europie znikają przez agresywną ekspansję dyskontów

Autor: Rzeczpospolita 26 lipca 2010 09:50

W całej Europie ubywa małych sklepów, w Polsce najwięcej. W br. zniknie u nas około 4 tys. małych punktów handlowych - alarmuje "Rzeczpospolita".

REKLAMA


Podobnie, jak w innych państwach Europy, to skutek ekspansji sieci dyskontowych, docierających do coraz mniejszych miejscowości.

Z raportu Komisji Europejskiej, do którego dotarła gazeta wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba najmniejszych sklepów spadła w całej UE o kilkadziesiąt tysięcy.

Przybywa także małych miasteczek, w których wcale nie ma sklepów. Takie przypadki są szczególnie uciążliwe dla osób starszych i tych, którzy nie mają samochodu. Podobnie w miastach, gdzie dla ludzi w podeszłym wieku i np. osób niepełnosprawnych, bliskość sklepu spożywczego ma bardzo duże znaczenie.

Zdaniem KE pomóc może rozwój handlu internetowego. Jednak trudno będzie do tej formy zakupów przekonać starszą generację - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Griu 2010-07-26 10:56:21

    Ale ta KE odkrywcza - niech sobie ona przypomni, kto też kazał Polsce otworzyć się na spekulacyjny kapitał w ramach tzw. handlu nowoczesnego

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA