REKLAMA
REKLAMA

Roczny zysk punktu franszyzowego InPost może sięgnąć nawet 77 tys. zł

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 2 kwietnia 2012 09:31

Jednym z najmniej angażujących finansowo biznesów jest prowadzenie punktu pocztowego. Do tej pory na jego uruchomienie wystarczało - w przypadku mniejszych miejscowości - kilka tysięcy złotych. Z kolei w duży, miejski oddział trzeba było zainwestować nieco więcej.

REKLAMA
W przypadku InPost świadczenie usług pocztowych na zasadzie franszyzy jest bezpłatne - firma nie pobiera bowiem opłat licencyjnych, związanych z rozpoczęciem współpracy.

InPost jest pierwszym i największym w Polsce prywatnym operatorem pocztowym, posiadającym struktury organizacyjne w całym kraju.Sieć Punktów Obsługi Klienta InPost obejmuje obecnie ponad 550 punktów w całym kraju.

Prowadzenie punktu franszyzowego InPost polega na pośredniczeniu w sprzedaży znaczków, kopert oraz obsłudze przesyłek. Punkt Obsługi Klienta odwiedzają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. 

Największą barierą w podjęciu działalności „na własny rachunek" jest z reguły znalezienie dobrej lokalizacji, a co za tym idzie - wysokie koszty wynajmu powierzchni handlowej. InPost zapewnia swoim partnerom atrakcyjne stawki za wynajem powierzchni w licznie odwiedzanym przez klientów sklepach sieci Biedronka, Kaufland oraz Intermarche. Dodatkowo, InPost wspiera swoich franszyzobiorców - uruchamiających punkty w tych sklepach - nieoprocentowanym kredytem na zakup stoiska handlowego, którego płatność rozpoczyna się w 4. miesiącu prowadzenia działalności. 

Średni miesięczny zysk w niewielkim POKu InPost szacowany jest na 3 tys. zł. Z kolei rozbudowany punkt, oferujący usługi dodatkowe może wygenerować nawet 6,4 tys. miesięcznie.

Na dodatkowy zarobek (od 300 zł do kilku tysięcy miesięcznie) składać się mogą: prowizje ze sprzedaży doładowań wszystkich operatorów komórkowych, kredytów czy usług Western Union. Tym samym, roczny zysk punktu franszyzowego InPost może sięgnąć nawet 77 tys. zł.

 

 • betty 2014-07-17 12:07:19

  Są opłaty i to różne kwotowo.Po odliczeniu wszystkich kosztów które sobie nanosza zarobek Poku wynosi 800-900 złotych.

  Te zarobki w Pokach to fikcja .

 • Figiel 2014-01-30 23:19:31

  KUTOSOWŁAZ

 • marek 2012-08-23 16:49:55

  77 tysiaków brutto, dlaczego nie ma napisanych kosztów opłat franszyznowych? Co za dupoliz to pisał...?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4252

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA