REKLAMA
REKLAMA

RUCH wdrożył nowy system do obsługi klientów

Autor: www.dlahandlu.pl 19 lutego 2014 10:29

Finnsoft, partner SAP, zakończył wdrożenie systemu contact center SAP Business Communications Management w spółce RUCH. Obecnie obsługa klientów spółki zarówno telefoniczna, jak i mailowa została w pełni zcentralizowana, co znacznie poprawiło efektywność pracy i jakość obsługi.

REKLAMA

Jak podaje firma, każdego dnia do Centrum Obsługi Klienta RUCH-u trafia ponad 2000 połączeń telefonicznych i 500 maili oraz 350 zamówień rozmów. Większa cześć ruchu przypada na godziny poranne i południowe, dlatego celem biznesowym było zbudowanie jednej elastycznej, spójnej organizacji obsługującej wszystkie zgłoszenia od klientów oraz zintegrowanie zarządzania procesami obsługi klienta.

Wdrożenie Projektu RUCH Contact Center pozwoliło na dostarczenie narzędzi do jak najbardziej efektywnego zarządzania procesami i kontaktami oraz efektywniejszego wykorzystanie dostępnych zasobów. Dodatkowo zorganizowane zostały szkolenia warsztatowe dla COK mające na celu wzmocnienie wdrażanej zmiany poprzez określenie standardów i modeli rozmów oraz opracowanie trudnych sytuacji i sposobów radzenia sobie z nimi.

COK RUCH-u oparte o SAP zarządza obecnie ruchem telefonicznym i kontaktami mailowymi oraz odpowiednio dystrybuuje zarejestrowane zgłoszenia do osób merytorycznie przygotowanych i odpowiedzialnych za poszczególne obszary. W praktyce oznacza to, że klienci i kontrahenci dzwoniący pod jeden numer telefonu czy wysyłając maile, są rozpoznawani i przekierowywani do właściwego opiekuna. Klienci, którzy nie dodzwonią się do dedykowanego konsultanta (z powodu jego zajętości np. obsługą innego klienta) zostaną automatycznie przekierowywani do innego konsultanta, bądź mogą skorzystać z funkcji zamówienia rozmowy.

Realizacja tego projektu została oparta o wdrożenie dwóch systemów: contact center SAP Business Communications Management oraz System Ewidencji Relacji (SER) który jest systemem autorskim RUCH, a jego zadaniem jest zarządzania zadaniami i relacjami z klientem. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA