REKLAMA
REKLAMA

Rząd przeciwny wprowadzeniu zakazu handlu w każdą niedzielę

Autor: PAP 21 stycznia 2014 19:56

Rząd negatywnie ocenia propozycje zmian w Kodeksie Pracy i jest przeciwny wprowadzeniu zakazu pracy placówek handlowych w każdą niedzielę - poinformowało CIR w komunikacie po posiedzeniu rządu.

REKLAMA

"Rząd negatywnie ocenia poselskie propozycje zmian w Kodeksie Pracy i jest przeciwny prowadzeniu dalszych prac nad tym dokumentem. Przewidywane zmiany dotyczą przede wszystkim wprowadzenia zakazu pracy placówek handlowych w każdą niedzielę" - napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.

"Zdaniem rządu, obecnie istnieją już pewne ograniczenia dotyczące handlu w niedziele. Są to rozwiązania kompromisowe, w których pogodzono interesy pracowników, pracodawców i konsumentów. Dalsze ingerowanie w system handlu mogłoby oznaczać ograniczenie liczby miejsc pracy dla pracowników zatrudnionych w placówkach handlowych i przedsiębiorstwach współpracujących (hurtowniach, firmach transportowych i dostawczych) oraz punktach usługowych funkcjonujących w centrach handlowych (pralniach, kawiarniach). Szacuje się, że skutkiem zamknięcia sklepów w niedziele byłaby likwidacja ok. 11 tys. etatów" - dodano.

  • Monia 2014-02-02 15:00:26

    zgadzam sie z poprzednikami,ja pracuję w niedzielę po 9 godzin,gdzie w tym czasie powinnam spędzac czas z moimi małymi dziecmi,zamknąć sklepy w niedzielę

  • Paweł 2014-01-24 22:09:04

    drugie tyle etatów zniknęło w ostatnim roku z powodu instalowania kas samoobsługowych

  • przedsiębiorca 2014-01-22 17:19:20

    Wstyd dla rządzących, że popierają handel w niedziele, ale sami pracują tylko 5 dni w tygodniu i grubą kasę biorą. Proszę opublikować dane ile padło mikro i małych przedsiębiorstw oraz firm jednoosobowych, to dopiero będzie postrach dla Tych WSZYSTKICH popierających handel w niedzielę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA