PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Są plany przebudowy targowiska w Lublinie

Autor: MM Lublin 23 marca 2012 10:55

Lubelska Fundacja Ochrony Zabytków chce przebudować targowisko przy ul. Ruskiej i chce wziąć plac w 10-letnią dzierżawę. Ratusz na chwilę obecną nie dopuszcza takiej możliwości - podaje portal mmlublin.pl.

Targowiskiem zarządza Lubelska Fundacja Ochrony Zabytków, która dzierżawi ten teren od miasta. Obecna umowa kończy się jesienią tego roku.

Lada dzień wystąpi do Urzędu Miasta z wnioskiem o nową dzierżawę. Tyle że nie 2- czy 3-letnią, jak było do tej pory, ale na 10 lat. Fundacja ma już gotową dokumentację przebudowy. Chce wymienić stoły handlowe na nowe i zwiększyć ich liczbę co najmniej dwukrotnie. Cały teren zostałby zadaszony - podaje MM Lublin.

W magistracie trwają prace nad planem zagospodarowania całego Podzamcza, w tym obszaru, na którym jest targ przy ul. Ruskiej. Ratusz potwierdza, ze chce pozostawić funkcję targową obszaru przy ul. Ruskiej. Ale zastrzega: Plan zagospodarowania będzie gotowy w przyszłym roku. Dopiero wtedy miasto przystąpi do rozmów z potencjalnymi inwestorami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane