PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Senatorzy chcą zwolnić rolników z podatku od sprzedaży produktów z własnego gospodarstwa

Autor: Gazeta Wyborcza 29 listopada 2013 10:25

Obecnie rolnicy handlujący własnymi produktami nie odprowadzają praktycznie żadnych podatków. Niejasna jest też sytuacja, czy muszą posiadać kasy fiskalne. W efekcie są karani za okazjonalny handel. Projekt senacki dopuszcza do obrotu okazjonalnego towary przetworzone rolno-spożywcze, jeśli odbiorcami są konsumenci, a nie np. firmy - pisze Gazeta Wyborcza.

Kolejny warunek to osobiste przetwarzanie przez rolnika lub jego domowników. Produkcja ma być dokonywana z własnych surowców. Aby nie płacić podatku, limit dopuszczalnych przychodów ze sprzedaży tego typu ma wynosić 7 tys. zł rocznie. Kolejny warunek - rolnik będzie musiał sprzedawać towar w miejscu wytwarzania (z reguły w swoim gospodarstwie) albo na targowisku czy np. festynie.

Jednocześnie rolnicy będą zobowiązani do prowadzenia ewidencji sprzedaży - tak, aby po przekroczeniu 7 tys. zł odprowadzać podatki. Nie będą jednak potrzebowali kas fiskalnych. Projekt zakłada, że nie będzie można handlować w ramach zwolnienia podatkowego produktami obłożonymi akcyzą, czyli np. alkoholami - czytamy w "GW".

Sejm zajmie się nowymi przepisami już w przyszłym tygodniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane