REKLAMA
REKLAMA

Siedlecki Topaz testuje system zamgławiania warzyw

Autor: portalspozywczy.pl 6 czerwca 2011 14:06

W maju br. firma Etis zainstalowała testowy system zamgławiający dla warzyw w supermarkecie Topaz w Siedlcach.- Zainstalowany system jest pokazowy, tzn. wypożyczony topazowi na określony czas. Planujemy instalować systemy na terenie całego kraju - mówi Maciej Olszewski, new business manager w firmie Etis.

REKLAMA

Zdaniem Macieja Olszewskiego, supermarkety wyrzucają zwykle około 6-18 proc. warzyw ze względu na spadek ich jakości. Dzięki zamgławianiu możliwe jest ograniczenie wyrzucanego towaru o połowę, bo nawilżane produkty mogą być prezentowane w hali sprzedaży dwa razy dłużej. Atrakcyjny wygląd to czynnik decydujący o zakupie przy tego typu towarach - mówi Maciej Olszewski.

Firma Etis, która jest dystrybutorem firmy Miatech (USA) na terenie Polski, planuje współpracować z innymi sieciami w całej Polsce.

- Zamierzamy sprzedawać i instalować systemy zarówno małym, lokalnym supermarketom, jak również dużym sieciom - dodaje ekspert.

W zależności do rodzaju systemu i długości zamgławiania zakup takiego systemu to wydatek rzędu 10-15 tys zł.

- Inwestycja zwraca się w postaci mniejszej ilości wyrzucanych owoców (50 proc. mniej) i wyższej sprzedaży w ciągu roku - mówi Maciej Olszewski.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA