REKLAMA
REKLAMA

Sklep Marka Kondrata na celowniku PARPA

Autor: Rzeczpospolita 5 grudnia 2014 09:28

Sklep Marka Kondrata na celowniku PARPA

Rządowa agencja oskarża o łamanie prawa sklepy oferujące wysyłkowo trunki. Wzięła na cel m.in. biznes znanego aktora Marka Kondrata-pisze biztok.pl za Rzeczpospolitą.

REKLAMA

Sklep aktora jest jednym z najbardziej znanych tej branży w internecie, jednak zdaniem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działa nielegalnie. PARPA od kilkunastu miesięcy utrudnia działanie takim sklepom, składając zawiadomienia do prokuratury w sprawie łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Powód? Ustawa przewiduje, że sprzedaż alkoholu odbywa się na podstawie zezwoleń, które posiadają sklepy internetowe, w tym ten Marka Kondrata. Jednak ponieważ ustawę uchwalono w 1982 r., nie ma w niej mowy o sprzedaży w sieci, a zdaniem PARPA przepisów nie można interpretować rozszerzająco. 

  • Dorota 2014-12-08 13:57:12

    A może PARPA zajęła by się fenomenem Krakowa. W mojej okolicy jest 5 szkół w tym gimnazjum a za każdym rogiem sklep z alkoholem w tym 5 czynnych 24 godziny na dobę.

  • Adam from WildMoose.pl 2014-12-05 19:19:32

    Nasi ustawodawcy powinni się zbadać u psychiatry. Na pewno młodocianych stać wydać 100 zł za butelkę. Lepiej jakby wywali niepotrzebną religię ze szkół i zaczęli edukować młodzież o konsekwencjach picia alkoholu w młodym wieku. Ale jak to Polska, lepiej wyciąć jabłoń niż wyeliminować robaczywe jabłko. Pozdrawiam Adam

  • jeszcze obywatel 2014-12-05 14:19:11

    hahahah, o Polsko kochana, gdzie Ty zmierzasz ze swoimi urzedasami ograniczonymi intelektualnie, gdzie kazdy łepek może kupić jabola w kazdym kiosku ulicznym, a tu nagle sklep wibitnego człoweika i do prokuratora. nie od razu dajcie go na gilotynę po co ma ten jeszcze podatki płacić na debili.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12967

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA