REKLAMA
REKLAMA

Sklep Żabka w kamienicy, w której kręcono Vabank

Autor: pr 4 sierpnia 2015 21:45

W kamienicy w Piotrkowie Trybunalskim działa sklep Żabka, w którym można poczuć się jak podczas zdjęć do filmu Vabank, a potem zrobić zakupy. Placówka mieści się w zabytkowej kamienicy, w której był kręcony film Vabank.

REKLAMA

Dzięki współpracy firmy Żabka Polska z władzami miasta, powstała specjalnie oznaczona witryna ze zdjęciem kamienicy z lat 20-tych.

- Żabka Polska chce dbać o to, żeby jej sklepy wpisywały się w popularyzację okolicznych atrakcji turystycznych, których są częścią. Komedia kryminalna Vabank, której akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, została nakręcona w Piotrkowie Trybunalskim. Film zyskał kultowy status nie tylko wśród polskich fanów. Sceny nakręcone w Piotrkowie, w znacznej części powstawały w budynkach przy ulicy Sieradzkiej. W niedalekiej odległości od samego sklepu, przy Sieradzkiej 8, gdzie do dziś mieści się galeria Biura Wystaw Artystycznych, nakręcono legendarną scenę włamania do jubilera. A przecież cała akcja filmu kręci się wokół jednego miejsca – filmowego Banku Kramera, który mieszkańcy Piotrkowa oraz turyści mogą odwiedzić robiąc zakupy u pani Karoliny, w Żabce - opisuje spółka.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA