Sklepy nie będą już wydawać przesyłek sądowych?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 27 stycznia 2014 09:09

Kontrakt dla Polskiej Grupy Pocztowej na dostarczanie przesyłek sądowych może zostać zerwany - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Według "DGP", powodem ma być fakt, że pracownicy punktów gdzie odbiera się listy, nie sprawdzają tożsamości adresatów i ich mylą.

Dziennik przytacza przykład osoby, do której dotarł akt oskarżenia, skierowany do kogoś innego. Odebrała go ze sklepu, nie sprawdzając, że na awizie widnieje inne nazwisko. W gorszej sytuacji mógł się znaleźć faktyczny oskarżony, który za niestawienie się na sprawę mógłby trafić do aresztu.

Problemy z oddaniem przesyłek sądów i prokuratur w ręce prywatnego operatora, zaczyna dostrzegać Centrum Zakupów dla Sądownictwa, podmiot odpowiedzialny za umowę w Polską Grupą Pocztową. Centrum zapewnia, że w przypadku znacznych nieprawidłowości w świadczeniu usług, rozważana będzie możliwość odstąpienia od umowy - czytamy w "DGP".

  • taka prawda 2014-01-27 21:06:39

    PGP jest trochę tańsze, lecz dużo gorsze. Oferta Poczty Polskiej jest w sumie bardziej wartościowa - dużo lepszy stosunek jakości do ceny!

    W przetargach powinno uwzględniać się również jakość oferty!

  • SKRZYNEK 2014-01-27 17:50:05

    Brawo niech dalej wygrywają najtańsze oferty

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12737

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane