REKLAMA
REKLAMA

Sklepy poradziły sobie ze zmianą stawek VAT

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 4 stycznia 2011 11:50

Przedsiębiorcy bez problemów przeprogramowali kasy fiskalne, uwzględniając nową wysokość podatku - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA
Zdecydowana większość sklepów spożywczych poradziła sobie z zadaniem. W Carrefourze zmiana stawek VAT w sklepach przebiegła bezproblemowo i od 2 stycznia wszystkie placówki sieci były gotowe do prowadzenia sprzedaży. Nie było również żadnych problemów z wystawianiem faktur.

W części sklepów, do których trafił "DGP", drobne kłopoty z nowymi stawkami VAT się pojawiały. Przykładowo kasa fiskalna funkcjonowała normalnie po zmianie stawek. Jednak system do fakturowania już nie.

Nowe stawki VAT wymuszają na podatnikach zmiany zarówno systemów finansowo-księgowych, jak i rozliczeń w kasach rejestrujących. Tomasz Michalik, partner, doradca podatkowy w MDDP, zwraca uwagę, że przepisy nakładają na sprzedawcę obowiązek wydania paragonu, a także faktury. Kasa rejestrująca musi być odpowiednio przystosowana do prowadzenia sprzedaży z nowymi stawkami - czytamy w dzienniku.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA