REKLAMA
REKLAMA

Sklepy w weekend pracowały dłużej

Autor: IAR 22 grudnia 2012 18:29

W sobotę i niedzielę większośc super i hipermarketów będzie otwarta dłużej. Niektóre nawet do 24.00. Późniejsze zamykanie sklepów oznacza jednak dłuższą pracę handlowców. Piotr Wojciechowski z Kancelarii Prawa Pracy przypomina w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że za pracę w godzinach nadliczbowych należy się rekompensata.

REKLAMA

Piotr Wojciechowski zwraca też uwagę, że pracę powyżej ośmiu godzin dziennie można zlecić z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy. Te szczególne potrzeby, to potrzeby nieplanowane. Trudno przyjąć, że okres przedświątecznej gorączki jest potrzebą nieplanowaną - mówi Piotr Wojciechowski. 

Dlatego też pracodawca powinien tak rozpisać zatrudnionym godziny pracy, by nie było to więcej niż osiem godzin dziennie - podkreśla Piotr Wojciechowski. Dodaje, że pracodawca przygotowując się do wzmożonego działania w okresie przedświątecznym powinien wysłać tylu pracowników, by nie musieli wykonywać pracy w godzinach nadliczbowych. Taka praca o charakterze planowanym jest bowiem niezgodna z przepisami kodeksu pracy.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13889

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA