REKLAMA
REKLAMA

Sklepy WSS Śródmieście prowadzą zbiórkę zużytych baterii

Autor: dlahandlu.pl 13 kwietnia 2011 21:08

Społem Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście w Warszawie podpisała umowę ze spółką "Reba" Organizacja Odzysku na zbiórkę zużytych baterii w sklepach spółdzielni i odpowiedniego ich zagospodarowania przez specjalizująca się w tym zakresie firmą recyklingową.

REKLAMA
Założeniem przepisów o recyklingu jest m.in. pozyskiwanie zużytych baterii w placówkach handlowych. W minionym roku pozyskanie zużytych baterii było niewielkie, bo stanowiło zaledwie 4,2 proc. łącznej masy zebranych baterii. Spółka "Reba" podejmuje działania edukacyjne, zmierzające do zebrania do 2012 roku w handlu detalicznym 25 proc. wprowadzonych na polski rynek baterii.

Śródmiejska Społem WSS ze swojej strony zaproponowała propagowanie zbiórki m.in. poprzez umieszczanie ulotek w informacji handlowej oraz ogłoszenie konkursu dla dzieci i młodzieży ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD pod hasłem: "Życie Baterii".

Jak informowaliśmy wcześniej, sprzedawca detaliczny baterii w sklepie, którego powierzchnia sprzedaży przekracza 25 mkw., jest obowiązany do przyjęcia selektywnie zebranych zużytych baterii (bez możliwości żądania zapłaty za ich przyjęcie) oraz przekazania zużytych baterii sprzedawcy hurtowemu lub zbierającemu zużyte baterie.
Zakazane jest umieszczanie zużytych baterii razem z innymi odpadami w tym samym pojemniku. Sprzedawca, który nie dopełnia tych obowiązków podlega odpowiedzialności karnej. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA