REKLAMA
REKLAMA

Solidarność zbiera podpisy pod projektem podniesienia płacy minimalnej

Autor: dlahandlu.pl 21 czerwca 2011 09:50

21 czerwca w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce związkowcy z „Solidarności" zbierać będą podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o podniesieniu płacy minimalnej. Podwyższenie wynagrodzenia to jeden z kluczowych postulatów NSZZ "Solidarność". Celem ustawy jest stopniowe podwyższanie minimalnego wynagrodzenia do wysokości 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, w tempie zgodnym z tempem wzrostu gospodarczego.

REKLAMA

Decyzja o przeprowadzeniu tej akcji zapadła podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ „S" w Poznaniu. Podpisy zbierane będą do 20 lipca. Wymagana liczba to 100 000 podpisów. W tej chwili jest ich około 80 tysięcy.


PKPP Lewiatan ostrzega jednka, że tak duże podwyższenie najniższego wynagrodzenia zmniejszy skłonność pracodawców do zatrudniania nowych pracowników. Zdaniem organizacji, na tak drastycznym podwyższeniu płacy minimalnej stracą szczególnie osoby o niskich kwalifikacjach w regionach słabych gospodarczo, jak województwa podkarpackie czy warmińsko - mazurskie. Pracownicy, którzy nie wypracują dla pracodawcy dochodu 3000 zł miesięcznie (wynagrodzenie minimalne plus podatki i składki na ubezpieczenie społeczne, urlop, itd.) utracą pracę. W regionach najbiedniejszych wiele osób o niskich kwalifikacjach nie wypracuje takiego dochodu.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA