REKLAMA
REKLAMA

Społem w Iławie walczy o klientów sklepów wielkopowierzchniowych

Autor: infoilawa.pl 5 listopada 2014 12:49

PSS Społem w Iławie stara się unowocześniać i uatrakcyjniać swoją ofertę. Modernizuje te spośród swoich sklepów, które mają największy potencjał i próbuje wypracować taki model handlowy, który będzie dochodowy na lokalnym rynku. - podaje portal infoilawa.pl.

REKLAMA
- Mamy plan, by unowocześniać i modernizować również kolejne sklepy, ale wszystko zależy od możliwości finansowych - powiedział serwisowi infoilawa.pl Eckhard Sikorski, prezes PSS Społem. - Sklepy pod szyldem "Gamy" są nie tylko atrakcyjniejsze wizualnie, ale również dobrze zaopatrzone. Zarówno na ulicy Wiejskiej jak i Królowej Jadwigi funkcjonują stoiska wędliniarsko-mięsne, które cieszą się powodzeniem wśród klientów. Małe sklepy, które na rynku konkurują z dużymi marketami, muszą również wydłużać godziny otwarcia, co robimy - dodaje.

Jak przyznaje prezes Sikorski, konkurowanie z dużymi sieciami marketów i dyskontów, których w Iławie nie brakuje, nie jest łatwe. Jaką ma na ten problem receptę? Organizowanie się w większe grupy zakupowe, które wspólnie mają silniejszą kartę przetargową i mogą wynegocjować atrakcyjniejsze ceny na towar i usługi, jest jedną z przyjętych strategii. Kolejna to już wspomniane wydłużanie godzin pracy sklepów i poszerzanie asortymentu sklepów o stoiska mięsne.

PSS Społem w Iławie prowadzi wspólną księgowość dla wszystkich swoich sklepów. Dwa spośród najmniej rentownych sklepów niedawno zamknięto. Dużą placówkę na ulicy Kościuszki, bo sklep tej wielkości bez parkingu nie ma racji bytu. Sklep na Starym Mieście, bo ruch na Placu Bandurskiego nie jest wystarczający, by utrzymać placówkę.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA