REKLAMA
REKLAMA

Społem w Opolu zamyka nierentowny sklep

Autor: gazeta.pl 5 stycznia 2015 09:32

Sklep należący do PSS Społem najprawdopodobniej w ciągu dwóch miesięcy zostanie zamknięty. Najemca już złożył w ratuszu wypowiedzenie umowy najmu - podaje gazeta.pl.

REKLAMA
Sklep jest w fatalnej kondycji finansowej, a do tego mieści się w tzw. strefie 0, gdzie stawka ustalona przez ratusz za metr kwadratowy najmu wynosi ok. 40 zł. Sklep płaci więc ok. 30 tys. zł miesięcznie.

W spółdzielni przyznają, że znaczny spadek klienteli obserwują od trzech, czterech lat. Ze spadkiem klientów, a co za tym idzie - spadkiem dochodów, Społem na początku kryzysu próbowało radzić sobie samo. Wymieniono urządzenia na bardziej energooszczędne, a gdy to niewiele dało, zaczęły się cięcia etatów - podaje gazeta.pl.

 

  • oikonomikos 2015-01-10 17:25:07

    Społem handluje według przestarzałej formuły, a przyczyną tego są prezesi poszczególnych oddziałów. A ciągle jest to największa sieć handlowa w Polsce....szkoda. Tylko mało kto wie,że poszczególne oddziały działają osobno, dlatego zawsze przegrywają z dyskontami i innymi sieciami droższym towarem. Chyba,że Społem pójdzie tą sama ścieżką (lub inną, ale bardziej jeszcze innowacyjną)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA