Spółka Elzam Market kupiła 15 proc. udziałów w Giełdzie Elbląskiej

Autor: www.dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl 9 lipca 2012 12:34

Oferta spółki Elzam Market z Warszawy została wybrana przez resort skarbu w przetargu na nabycie 15,01 proc. udziałów w spółce Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy 'Giełda Elbląska'.

Nieograniczony pisemny przetarg publiczny został ogłoszony w dniu 1 czerwca.

W pierwszym etapie prywatyzacji Giełdy Elbląskiej, który rozpoczął się w ubiegłym roku, MSP zaprosiło uprawnione osoby do składania ofert nabycia akcji spółki.

Zgodnie z koncepcją prywatyzacji rynków hurtowych, oferta prywatyzacji tych podmiotów w pierwszej kolejności zostaje skierowana do obecnych akcjonariuszy, co wynika ze statutów lub umów poszczególnych spółek. W drugim etapie oferta zostaje skierowana do uprawnionych osób, nie będących akcjonariuszami, czyli do rolników, plantatorów, hodowców i osób współpracujących z rynkami hurtowymi. Dopiero kiedy po tych dwóch etapach zostałyby niesprzedane akcje, resort skarbu oferuje je podmiotom zewnętrznym.

Firma Elzam Market Sp. z o. o. działa od wielu lat na rynku nieruchomości, posiada do wynajęcia powierzchnie użytkowe o różnych wielkościach i przeznaczeniu. Spółka ma oddział w Elblągu.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane