Sprzedaż czekolady gorzkiej rośnie

Autor: dlahandlu.pl 26 maja 2010 09:31

Spożycie produktów czekoladowych jest sezonowe. Wpływa na to także zwyczaj obdarowywania się słodkimi upominkami. W ostatnim czasie zwiększa się zainteresowanie czekoladą gorzką.

- Klienci kupują ich najwięcej w okresie świąt, zaś w okresie letnim najmniej. Związane jest to m.in. z upominkami oraz zwiększoną konsumpcją. Zwłaszcza Boże Narodzenie powoduje zwiększone zainteresowanie czekoladą, która kupowana jest jako prezent na Mikołajki oraz jako dodatek do paczki pod choinkę - informuje sprzedawczyni ze sklepu na warszawskim Mokotowie.

Czekolady można podzielić według różnych sposobów. Podstawowym jest podział na czekolady mleczne, deserowe, białe i gorzkie.

- Kupujący od lat pozostają wierni znanym i sprawdzonym smakom, zdecydowanie preferują czekolady mleczne, ale z roku na rok spożywa się coraz więcej gorzkiej odmiany. Bardzo popularne są czekolady nadziewane. Ostatni pojawia się wiele nowych smaków, jednak bezkonkurencyjna jest czekolada truskawkowa. Najczęściej po czekoladę sięgają ludzie młodzi, do 30 roku życia - zauważa sprzedawczyni.

Najwięcej czekolady sprzedaje się wg danych Nielsena w supermarketach i średnich sklepach spożywczych. Klienci często kupują również w małych sklepach spożywczych.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane