Straż miejska może skonfiskować towar na nielegalnym bazarze

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 16 września 2011 10:13

W razie popełnienia wykroczenia polegającego na handlowaniu poza targowiskiem produkty mogą zostać skonfiskowane przez straż miejską. Będzie to możliwe nawet wtedy, jeśli towary nie będą własnością sprzedawcy -podał Dziennik Gazeta Prawna.

Zgodnie z nowelą sprzedawcy, którzy rozstawią swoje stragany na terenie należącym do gminy, ale poza miejscem specjalnie do tego wyznaczonym, zostaną ukarani grzywną. W ustawie nie sprecyzowano jednak, jaka będzie jej wysokość. Oznacza to, że grzywna może wynieść nawet 5 tysięcy złotych, bo taką górną granicę kary za popełnienie wykroczenia przewiduje prawo.

Ponadto, jak pisez Dziennik Gazeta Prawna w razie popełnienia wykroczenia polegającego na handlowaniu poza targowiskiem produkty mogą zostać skonfiskowane. Będzie to możliwe nawet wtedy, jeśli towary nie będą własnością sprzedawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zaporowy 2011-10-17 20:05:49

    Tylko pada pytanie,kogo stać,by zapłacić w miarę dobrym miejscu 5-8 tysięcy złotych za miesiąc? Jak cię nie stać to won do opieki lub pod kościół,albo na most i do rzeki.Ta ustawa jak i większość dotyka tylko i wyłącznie ludzi biednych,więc dziwię się tak dobrym wynikiem PO w wyborach.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11439

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane