Taksówkarze nie mogą przewozić żywności i alkoholu

Autor: Głos Wielkopolski 18 lipca 2011 10:19

Żeby przewozić żywność, nawet gdy jest to porcja kebabu czy kurczak z rożna, trzeba mieć do tego przystosowany samochód i posiadać książeczkę zdrowia - informuje Głos Wielkopolski.

Zgodnie z przepisami taksówkarze nie mają prawa przewozić alkoholu ani żywności. Ustawa o transporcie drogowym wyraźnie precyzuje, że licencja wydawana jest na przewóz pasażerów i bagażu. Dowóz alkoholu, za który pobierana jest marża, to już jest handel, na co potrzebne jest specjalne zezwolenie.

Szefowie korporacji nie zamierzają zakazywać dowożenia alkoholu i jedzenia.

  • gość 2011-07-18 22:27:57

    czy ktoś kpi czy o drogę pyta? W kioskach ruchu sprzedaje się żywność przy Chemii prasie i papierosach i tam sanepid się nie w trąca bo nikt nie zgłosił kioskóe do kontroli a ja mam się tłumaczyć co wiozę taksówką. Coraz więcej jestem przekonana negatywnie do tej porąbanej mojej ojczyzny, a może do pajaców rządzących. tą szopką.

  • Iza 2011-07-18 16:07:27

    Martwy i głupi przepis. Często robię zakupy duże w Macro. Potem przywołuję przez komórkę taksówkę. Bo niby jak mam dowieźć na odległość 6 km zakupy ważące ok. 20-30 kg. Bagażówki nie wezmę, bo za drogo a kierowcy bagażówek tez nie mają książeczek zdrowia. Może ktoś z nieodpowiedzialnych ustawodawców mi podpowie jak mam dowieźć zakupy do domu! Poza tym jeśli wchodzę do taksówki z mniejszymi zakupami w torbie (kurczaki czy wędlina) , to nie zamierzam spowiadać się kierowcy co przewożę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11972

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane