REKLAMA
REKLAMA

Targowiska powoli wracają do łask

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 27 września 2012 09:12

Moda na lokalne produkty, jakość i indywidualne traktowanie klienta sprawiły, ze w polskich miastach odżywają bazary. Przy wsparciu Unii Europejskiej, która na odbudowę bazarów daje spore pieniądze - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA
Jak podaje DGP, w małych i dużych miastach powstają nowoczesne targowiska, na których lokalni producenci mogą sprzedawać warzywa i owoce oraz regionalne specjały. Niektóre miasta, jak Kraków czy Warszawa, modernizują miejskie bazary. Kraków na rewitalizację pięciu targowisk przeznaczy 500 tys. zł. W Warszawie rewitalizowane jest m.in. targowisko przy ul. Szembeka.

Spartańskie warunki handlowe, brak parkingów i często słaba jakość towarów sprawiły, że pod koniec lat 90-tych rynek bazarów zaczął się kurczyć. W ciągu ostatnich 20 lat, dyskonty oraz hiper- i supermarkety przejęły ponad 50 proc. polskiego rynku. By przetrwać, bazary musiały postawić na jakość towaru i obsługi, niektóre postawiły na specjalizację. Przykładem są bazary z ekologiczną żywnością, które notuja stały wzrost zainteresowania. Polskie targowiska biora przykład z bazarów z Paryża, Londynu, Barcelony, czy Nowego Jorku. Tam targowiska juz od kilku lat wracają do łask - czytamy w DGP.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA